KKFLA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KKFLA

Muhteşem sınıfımızın muhteşem forumu

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» SÜLEYMAN DEMİREL ÖLDÜ
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyÇarş. Mart 04, 2009 7:31 pm tarafından SNN

» yeni tenis şampiyonu
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptySalı Ağus. 12, 2008 3:37 pm tarafından Ged

» fener-mtk
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptySalı Ağus. 12, 2008 3:36 pm tarafından Ged

» biliyor musun?
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptySalı Ağus. 12, 2008 3:34 pm tarafından Ged

» Kötü Haber
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyPaz Ağus. 10, 2008 5:33 pm tarafından Ged

» sizi en çok etkileyen filmler
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyPaz Ağus. 10, 2008 5:08 pm tarafından Ged

» fıkralarrr
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptySalı Ağus. 05, 2008 8:31 pm tarafından ömer_faruk

» transfer
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptySalı Ağus. 05, 2008 8:27 pm tarafından ömer_faruk

» çok kötü
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyPtsi Ağus. 04, 2008 9:43 am tarafından Özer

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
TakvimTakvim
Kimler hatta?
Toplam 9 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 9 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 20 kişi Çarş. Mart 01, 2023 9:01 pm tarihinde online oldu.
En iyi yollayıcılar
Özer
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine I_vote_lcapTüm Genç erkeklerin Dikkatine I_voting_barTüm Genç erkeklerin Dikkatine I_vote_rcap 
ShArk
Tüm Genç erkeklerin Dikkatine I_vote_lcapTüm Genç erkeklerin Dikkatine I_voting_barTüm Genç erkeklerin Dikkatine I_vote_rcap 
Ged
ömer_faruk
can347
Mertown
SNN
69YavuZ69
PaniCAttaCK
metto

Tüm Genç erkeklerin Dikkatine

4 posters
YazarMesaj
69YavuZ69
outsider
outsider
69YavuZ69

Tüm Genç erkeklerin Dikkatine Empty
MesajKonu: Tüm Genç erkeklerin Dikkatine   Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyCuma Haz. 27, 2008 6:33 pm

İslam da Masturbasyon

İslam alimlerinin bazıları evlilik dışı her türlü cinsel doyumu haram saymışlardır. Delil olarak da şu ayetleri göstermişlerdir:
"Ve onlar ki, iffetlerini korurlar; Ancak eşleri ve ellerinin sahip olduğu (câriyeleri) hariç. (Bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değillerdir. Şu halde, kim bunun ötesine gitmek isterse, işte bunlar, haddi aşan kimselerdir." (Müminun Suresi : 5-7)

"Ancak eşlerine ve cariyelerine karşı müstesna; çünkü onlar kınanmaz; Bundan öteye (geçmek) isteyenler ise, onlar taşkınların ta kendileridir." (Mearic Suresi 30-31)

İslam alimlerinin çoğunluğu, buradaki aşırı gitmeden, evlilik dışında başka bir kadınla birleşmeyi anlamışlar ve elle doyumu bu birinci derece haramlar arasında saymamışlardır.

Allah Resulu şöyle buyurur:
"Cinsel organıyla oynayan bir millete Allah azab etmiştir."
"Elini nikahlayan mel'undur"
"Elle boşalan lanetlidir"

Bu hadis-i şerif kesin bir hükümle, masturbasyon olayını yasaklamaktadır. Ancak İslam alimlerinden bazıları bu hadisin, sahih hadis kitaplarına girecek kadar sağlam senetli olmadığı için, helal-haram bağlamında delil olamayacağını savunurlar. Bazı Hanefi ve Hanbeli alimleri eşi olmayan birinin, alışkanlık haline getirmemek şartıyla bu sıkıntısını giderebileceği görüşündedirler. Ancak bu sadece bir zaruret kapısıdır. Zina tehklikesine düşmemek ve çok fazla zihni meşgul etmemek içindir. Asıl olarak helal değildir. Bunu hiçbir İslam alimi savunmamıştır. İki tercih arasında kalan bir müslüman zararı daha az olanı tercih etmelidir. Bu bir fıkıh kuralıdır. Eğer bir müslüman, zina yapabilecek kadar kontrolünü kaybetmişse, daha hafif olan bu yolu tercih eder ve zina tehlikesinden kendisini kurtarır.

Bu konudaki görüşler:

* Keyfi olarak şehvetini gidermek için el ile menisini getirmek haramdır. Ancak şehveti kendisine galebe çalıp da karısı veya cariyesi bulunmazsa, şehvetini teskin için bunu yaptığında günahkar olmayacağı umulur.(İbni Abidin)
* Böyle bir kimse zina edeceğinden korkarsa, el ile meni getirerek şehvetini teskin etmesi vacip olur. (Ebu Leys)
* Şehveti galebe çalar da, onu teskin için yaparsa cezalanmaması umulur. (Fethu'l-Kadir)
* Şafi ve Maliki mezhebine göre zevcenin elinde mastürbasyon etmesinde bir sakınca yoktur. (Mürşit 4, İlmihal)

Çok az fıkıh aleminin kadınlar konusunda bu konuya değindiği genellikle erkeklerle ilgili bu konunun ele alındığı, bu konuya değinenlerden Mücahid şöyle demiştir: "Bundan önce geçmiş olanlar genç erkeklerin istimnadan uzak kalmalarını emrederdi.. bu konuda kadının durumu ile erkeğin durumu arasında fark yoktur".

Masturbasyon'un İslami hükmü konusunda mezhepler arasında bazı farklılıklar vardır.

* Hanefi, Şafii ve Maliki mezhebine göre masturbasyon:
o İmam Mâlik; "onlar eşleri ve cariyeleri dışında, mahrem yerlerini herkesten korurlar; doğrusu bunlar yerilemezler. Bu sınırları aşmak isteyenler; doğrusu bunlar aşırı gidenlerdir" âyetine dayanarak, bu fiilin sınırı aşmaya dahil ve haram olduğunu ileri sürmüştür. 7
o Mezkür fiil İmam Şâfiî'nin son içtihadına göre haramdır.
o Hanefîlere göre tahrimen mekruhtur; ancak "yapmadığı takdirde zinâya düşeceğinden korkan bir gencin affedileceği umulur." denilmiştir. alışkanlık yaptığı ve sıhhati bozduğu takdirde yasak fiiller arasında gireceği şüphesizdir.
* Hanbeli mezhebine göre ise, "meni, vücudun dışarı atmaya muhtaç olduğu birşeydir; onu eliyle atan, kan aldıran gibidir ve caizdir." Ancak Hanbelî fukahâsı bunu "zinâya düşme tehlikesi ve evlenme imkânından mahrum bulunma" şartlarına bağlamışlardır. zina korkusu olduğu zaman mübah olur, değilse haramdır. 7

Bu şartlar gözönünde bulundurulacak olursa, elle boşalmanın hükmünü herkes vicdanında daha iyi verebilir. ancak insan fıtratı bunu hoş karşılamaz: yaptıktan sonra pişmanlık duygusu gelen bir fiilin kesin olarak helalliğine hiçbir müslüman inanmaz ve bu yolu çözüm olarak göremez. Haramlar bellidir. Helaller bellidir. İkisi arasında şüpheli şeyler vardır. En güzeli bunlardan uzak durmaktır. Niteki tıp otoriteleride aşırı alışkanlık haline getirilen masturbasyonun ruhi ve fizyolojik zararlarını ortaya koymaktadır.

Hafta'da bir defayı aşan istimnanın yol açtığı zararlar hakkında doktorlar şunları söylemektedir: 6

* Bez ve sinirler üzerinde bitkinlik meydana getirir. Çalışan unsurlar iltihaba uğrar ve yavaş yavaş mahvolur.
* Alışkanlık kazanıldıktan sonra terk edilmesi zordur. Bu yüzden bu kimseler evlenemezler. Evlenmiş olsalar bile bu fena alış kanlığa devam ederek devam ederek boş yere sinirleri yorarlar.
* Tenasüli Nervasteni (Sinir Yorgunluğu) oluşur.
* Tenasüli nervasteni genel nervasteni ile karışır:
o Hafıza ciddi şekilde zayıflar
o Vücut ne bedeni ne de fikri görev yapamaz hale gelir.
o Şiddetli başağrıları, uykusuzluk,çarpıntı, iştahsızlık vücudu edeta yıkar, kuvvetten düşürür, zayıflatır.

Ben okuduktan sonra bıraktım yada azltmaya çalışıcam dedim.
ShArk
Admin
Admin
ShArk

MesajKonu: Geri: Tüm Genç erkeklerin Dikkatine   Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyCuma Haz. 27, 2008 8:59 pm

yandık desenize bu arada sitemizde kız kullanıcılar da var isterseniz atıım:D
69YavuZ69
outsider
outsider
69YavuZ69

MesajKonu: Geri: Tüm Genç erkeklerin Dikkatine   Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyCuma Haz. 27, 2008 10:43 pm

Hayır abicim silme erkeklerin dikkatine yazıyo sonra çok önemli bi konu
metto
otlakçı

MesajKonu: Geri: Tüm Genç erkeklerin Dikkatine   Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyÇarş. Tem. 09, 2008 6:27 pm

cehennemde görüsürüz arkadaslar
ömer_faruk
soldier
soldier
ömer_faruk

MesajKonu: Geri: Tüm Genç erkeklerin Dikkatine   Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyÇarş. Tem. 09, 2008 6:30 pm

öle düşünmeyn ALLAH(c.c.)'IN merhameti sonsuzdur tövbe etmeye bakın.çıkmadık candan ümit kesilmez
metto
otlakçı

MesajKonu: Geri: Tüm Genç erkeklerin Dikkatine   Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyÇarş. Tem. 09, 2008 6:32 pm

orda ne yazıyo bak
alışkanlık kazanıldıktan sonra terk edilmesi zordur. Bu yüzden bu kimseler evlenemezler. Evlenmiş olsalar bile bu fena alış kanlığa devam ederek devam ederek boş yere sinirleri yorarlar.
ömer_faruk
soldier
soldier
ömer_faruk

MesajKonu: Geri: Tüm Genç erkeklerin Dikkatine   Tüm Genç erkeklerin Dikkatine EmptyÇarş. Tem. 09, 2008 6:33 pm

çıkmadık candan umut kesilmez

Tüm Genç erkeklerin Dikkatine
1 sayfadaki 1 sayfası